| Packages | In Bundles With Waterproof Material |
|---|---|
| Weldability | Moderate |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
| Product | Inconel 600 Alloy Steel Plate Sheets |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
| Carboncontent | 0.05% - 2.0% |
|---|---|
| Surface | Bright,black |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
| Materialtype | Alloy Steel |
| Dimensions | Customzied |
|---|---|
| Materialtype | Alloy Steel |
| Product | Inconel 600 Alloy Steel Plate Sheets |
| Packages | In Bundles With Waterproof Material |
| Specification | BV, SGS |
| 学年 | ハステロイ B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30、B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
|---|---|
| 鋼種 | ハステロイB B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
| 許容範囲 | ±1% |
| 合金かどうか | 合金です |
| 応用 | 構造鋼棒 |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
|---|---|
| Specification | BV, SGS |
| Surface | Bright,black |
| Thickness | 3~200mm |
| Grade | Inconel 600 601 625 800 800ht 800H 901 925 926 718 |
| Tensilestrength | 600 - 1200 MPa |
|---|---|
| Yieldstrength | 350 - 1000 MPa |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
| Specification | BV, SGS |
| Surface | Bright,black |
| Meltingpoint | 1425 - 1540 °C |
|---|---|
| Thickness | 3~200mm |
| Tensilestrength | 600 - 1200 MPa |
| Dimensions | Customzied |
| Product | Inconel 600 Alloy Steel Plate Sheets |
| Tensilestrength | 600 - 1200 MPa |
|---|---|
| Specification | BV, SGS |
| Packages | In Bundles With Waterproof Material |
| Yieldstrength | 350 - 1000 MPa |
| Thickness | 3~200mm |
| 材質 | Inconel 713 600 601 617 625 690 718ニッケル ベースの合金鋼棒ワイヤー プレート・コイルの管 |
|---|---|
| タイプ | 合金棒管シート ワイヤー コイル |
| グレード | ニッケルの基礎合金 |
| 形状 | シート/ストリップ/管/wrie/棒/ect |
| 標準 | UNS、DIN、ASTM、SAE、ISO、ASME |